نقش پزشکی از راه دور (تله مدیسین) در تناسب اندام و سلامتی

سبک زندگی پرمشغله‌ی امروز منجر به عدم تعادل غذایی در بدن ما شده است که باعث ایجاد مکرر کمبود مواد مغذی و مشکل در سبک زندگی می‌شود. بنابراین زمان مناسبی است که در مورد نقش پزشکی از راه دور در تناسب اندام و سلامتی صحبت کنیم. در حقیقت پزشکی از راه دور که با نام تله‌مدیسین نیز شناخته می‌شود؛ به ما کمک می‌کند تا بدون مراجعه حضوری، از خدمات سلامتی و درمانی بهره‌مند شویم. همچنین وضعیت بیماری خود را با متخصصان از طریق تلفن همراه، تبلت‌ها و رایانه‌ها به اشتراک بگذاریم. این کار باعث می‌شود پزشکان سلامتی بدنمان را با استفاده از از امکانات پزشکی از راه دور بررسی کنند و راهکارهای درمانی را ارائه نمایند. بنابراین مردم در حال حاضر به تله‌ مدیسین به عنوان روشی مطلوب و قابل اعتماد برای اطمینان از سلامتی کل خانواد‌ه‌ی خود نگاه می‌کنند. در ادامه با مزایای تله مدیسین و اهمیت آن بر تناسب اندام آشنا می‌شوید.

آشنایی با مهم‌ترین مزایای تله مدیسین در سلامتی و تناسب اندام

همانطور که گفتیم با تله مدیسین دیگر نیازی به مراجعه حضوری به پزشک نیست. بلکه شما می‌توانید بدون گرفتن ویزیت به صورت حضوری از کلینیک تناسب اندام و سلامتی، از یک مشاوره‌ی مراقبتی غیرحضوری بهره‌مند شوید. در این هنگام شما قادر خواهید بود با پزشک مورد نظر خود حتی اگر در فاصله دوری از محل سکونت شما باشد، تعامل داشته باشید. لذا در خدمات پزشکی از راه دور، دیگر مکان درمانگاه مدنظر نیست و افرادی که در حومه شهر زندگی می‌کنند نیز به راحتی می ‌توانند از آن استفاده کنند. برای این کار پیشنهاد می‌دهیم از متخصصان سیناکر کمک بگیرید و اشتراک پزشک را به صورت کاملا غیرحضوری تهیه کنید.

افزون بر موارد گفته شده، پزشک مربوطه می‌تواند به صورت دیجیتال به وضعیت سلامتی، پارامترها و گزارشات آزمایشگاهی شما دسترسی پیدا کند تا اقدامات درمانی را پیشنهاد دهد. خوب است بدانید حتی پزشکان می‌توانند از طریق ویدئوکنفرانس به بیمارانی که در مکانی دور نشسته‌اند، در همان زمان مشاوره دهند و به این شکل ویزیت کلینیک را شبیه‌سازی ‌کنند. این امر نه تنها موجب صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه بیماران می‌شود، بلکه از اتلاف وقت هم جلوگیری می‌کند.

اهمیت پزشکی از راه دور در تناسب اندام و سلامتی

پزشکی از راه دور تحولات قابل توجهی در شیوه‌های مراقبت‌های سلامتی ایجاد کرده و مطمئناً از پتانسیل بالایی در حوزه‌ی سلامتی و تناسب اندام برخوردار است. بنابراین، این دامنه برای رفع نیازهای تناسب اندام شخصی و معمول یک فرد و همچنین کل خانواده محبوبیت زیادی دارد.
در این میان میزان تقاضای مشاوره‌های تناسب اندام و سلامتی از راه دور در سراسر جهان افزایش یافته است.

توجه داشته باشید که تله مدیسین یک فرصت فوق‌العاده برای کارمندان و شاغلان نیز محسوب می‌شود. زیرا در صورتی که معالجه‌ی پزشکی یا معاینه‌ی تناسب اندام منجر به مرخصی افراد در محل کار شود، بسیاری از کارمندان ممکن است ترجیح دهند که اصلا به دنبال درمان نباشند یا آن را تا جایی که می‌توانند به تاخیر بیندازند. در این زمان است که تله‌ مدیسین به کمک این افراد می‌آید و می‌تواند در چنین شرایطی از طریق مشاوره‌ی آنلاین در ساعات کاری یا در زمان استراحت‌ ناهار سودمند باشد. شرکت مربوطه نیز می‌تواند مشاوره‌های سلامتی مجازی را به عنوان یکی از مزایای کارمندان معرفی کند و پزشکی از راه دور به عنوان یک امتیاز برتر در برنامه‌ی سلامتی کارکنان قرار گیرد. این موضوع در نهایت باعث افزایش بهره‌وری کارمندان و اعتبار شرکت خواهد شد. در لیست موارد زیر به معرفی برخی از اثر‌های عمده‌ی پزشکی از راه دور بر تناسب اندام و حوزه‌ی مراقبت‌های سلامتی شخصی مانند اصلاح تغذیه می‌پردازیم.

  • مراقبت راحت و مناسب از سالمندان و معلولین

نوآوری‌های پزشکی از راه دور (تله‌مدیسین) و قابلیت‌های ارتباط از راه دور بهتر، خدمات مراقبت سلامت را به خانه‌ی بیمار می‌آورند. به عبارتی دیگر مشاوره‌های صوتی و تصویری از راه دور و نظارت‌های حیاتی می‌توانند مسائل و مشکلات تناسب اندام عمومی‌ را برای بیماران مسن یا معلول در خانه‌ی آن‌ها برطرف کنند. در نتیجه، بدون نیاز به رفت و آمد و انتظار در صف در درمانگاه/ بیمارستان، بیماران مسن و معلول از مشاوره‌های تناسب اندام و اصلاح رژیم غذایی بهتر بهره‌مند خواهند شد.

پزشکی از راه دور (تله‌مدیسین) برای تناسب اندام

 

  • کاهش وزن و مشاوره‌های رژیم غذایی

همانطور که می‌دانید چاقی عامل اصلی بیماری‌های مزمن مختلف مانند دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و حتی سرطان است. این وضعیت سلامتی افراد زیادی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده و رو به افزایش است. لذا راه حل‌های محتاطانه و مقرون به صرفه از طریق برنامه‌های راه دور اصلاح تغذیه دنبال می‌شوند. در حقیقت مشاوره از طریق برنامه‌های ویدئوکنفرانس ترکیب‌شده با دستگاه‌های نظارت از راه دور می‌تواند اندازه‌گیری‌های حیاتی را که منجر به مشاوره‌ی موثر کاهش وزن می‌شود، به صورت خودکار انجام دهد. به عنوان مثال شما می‌توانید دستگاه ترازوی دیجیتالی سیناکر را خریداری کنید و نتایج خود را به صورت کاملا آنلاین و هوشمند با پزشکان به اشتراک بگذارید.

خدمات مراقبتی بیمار محور

تله ‌مدیسین یک بستر قابل اعتماد با حریم خصوصی مطلق و مراقبت شخصی در خانه‌ی شما است. این فناوری به شما با داشتن شرایطی مانند «بیماری در زمان مسافرت» کمک می‌کند و یک مشاوره‌ی پزشکی از راه دور و مقرون به صرفه را به ارمغان می‌آورد. در تله مدیسین تعیین وقت ملاقات به صورت شبانه‌روزی صورت می‌گیرد و باعث می‌شود خدمات پزشکی از راه دور یک فناوری واقعاً بیمار محور باشد. همچنین بیماران می‌توانند اگر تمایل داشتند از پزشک به صورت مستقیم سوالاتشان را بپرسند. علاوه بر این، استفاده از راه حل‌های پزشکی از راه دور تشخیص منظم و سیستماتیک را با پیگیری‌های مداوم امکان‌پذیر می‌کند. این کار منجر به برنامه‌ی تناسب اندام موثر و مشاوره‌ی رژیم غذایی بهتر می‌شود.

  • مربیگری سلامتی شخصی و جامع

پزشکی از راه دور از طریق مشاوره‌های ویدئویی از راه دور و نظارت دیجیتال، فضا را برای مربیگری شخصی‌سازی شده‌ ایجاد کرده است. این مشاوره‌های مؤثر می‌توانند به صورت شخصی یا برای کل خانواده تنظیم شوند. بنابراین شما می‌توانید بدون مراجعه به کلینیک‌ها یا مراکز تناسب اندام، از بهترین مربیان این حوزه مشاوره بگیرید. پس چه قدر عالی است که در کنار صرفه‌جویی در زمان و هزینه، از بهترین نوع مشاوره‌ی تناسب اندام و سلامتی بهره‌مند ‌شوید! همچنین باید بدانید که در نهایت تلفیق برخی امور باعث می‌شود با تله‌مدیسین یک برنامه‌ی سلامتی بهتر و موثرتر داشته باشید. این امور شامل گزارش‌های منظم رژیم غذایی، دنبال کردن هدف تجویز شده و یادآوری‌های پیگیری مداوم با برنامه‌های تناسب اندام هستند.

مربیگری سلامتی شخصی و جامع

افزون بر این موارد خوب است بدانید که مراقبت‌های سلامتی گران‌قیمت در حال تغییر پیدا کردن به سمت یک گزینه‌ی بیمارپسند و مقرون به صرفه هستند. (مانند تله مدیسین) بنابراین، مشاوره‌ی ویدئویی بین بیمار و پزشک با استفاده از اینترنت یا برنامه‌ی تلفن همراه برای اصلاح تغذیه در مراکز مختلف پزشکی استفاده می‌شود. مطمئنا چنین فناوری‌های نوینی سبب بهبود بخشیدن کیفیت زندگی بیماران می‌شود و آن‌ها را قادر می‌سازد تا به طور مستقیم در مراقبت‌های سلامتی خود در هر زمان و مکان دلخواه شرکت کنند.

نتیجه‌گیری ارتباط پزشکی از راه دور در تناسب اندام و سلامتی

در نهایت باید بدانید که نقش پزشکی از راه دور بر تناسب اندام و سلامتی بدن، قابلیت دسترسی را برای گروه‌های مختلف بیماران افزایش داده است. بنابراین داشتن یک مشاوره‌ی تناسب اندام از راه دور برای افراد مسن، معلول یا حتی برای کل خانواده توسط بهترین مربیان مستقر در هر نقطه از جهان، اکنون یک واقعیت است. مربیگری شخصی‌سازی شده و برنامه‌ریزی هدف توسط بهترین متخصصان تغذیه در سراسر کشور یا جهان، نه تنها هزینه و زمان مشاوره‌های تناسب اندام را کاهش داده؛ بلکه دسترسی به آن را بیش از هر زمان دیگری امکان پذیر کرده است. در این میان شما می‌توانید برای خدمات تله مدیسین از راه دور مانند آشنایی با اصول تغذیه و دریافت رژیم غذایی سالم و صحیح، از سیناکر استفاده کنید. برای این کار می‌توانید کارت اشتراک پزشک سیناکر مدل آنلاین را تهیه نمایید. این کارت در دوره‌های سه ماهه، شش ماهه و یک ساله به فروش می‌رسد.