ویروس کرونا چیست؟

بیماری کووید 19 چیست؟ و علائم آن

کرونا نام خانواده بزرگی از ویروس ها است که گستره ای از بیماری ها از سرماخوردگی تا بیماریهای شدیدتر مانند MERS و SARS را ایجاد میکند.
ویروس کرونا مشترک بین انسان و حیوانات می باشد. نکته خاص در مورد ویروس 2019 این است که تاکنون این ویروس میان انسان ها دیده نشده بود.
علائم شایع عفونت با ویروس کرونا شامل علائم تنفسی، تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات تنفسی است. در موارد شدیدتر، عفونت می تواند باعث ذات الریه، سندرم حاد شدید تنفسی، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود.
برخی از راه ها موثر برای جلوگیری از ابتلا به عفونت شامل شستن منظم دست، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه، خودداری از تماس نزدیک با افراد دارای علائم بیماری تنفسی مانند سرفه و عطسه و پختن کامل گوشت و تخم مرغ است در این مقاله از سیناکر با ما همراه باشید.

توصیه هایی برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا

  • دستان خود را مرتباً با صابون و آب بشویید. اگر دستان شما به وضوح کثیف نیست میتوانید از ضدعفونی کننده های الکلی استفاده کنید.
  • هنگام سرفه و عطسه، دهان و بینی خود را با آرنج خمیده یا دستمال کاغذی بپوشانید. بلافاصله دستمال کاغذی را دور بیندازید و سپس دستان خود را با آب و صابون یا ضدعفونی کننده های الکلی تمیز کنید.
  • حداقل 1 متر فاصله بین خود و سایر افراد حفظ کنید: بخصوص افرادی که سرفه و عطسه میکنند یا تب دارند.
  • از لمس چشم ، بینی و دهان خودداری کنید.
  • اگر تب، سرفه و یا سختی در تنفس دارید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
  • اگر به منطقه ای در چین سفر کرده اید که وجود بیماری در آن گزارش شده است، و یا در صورتی که کسی را میشناسید که اخیرا به چین سفر کرده است و علائم تنفسی دارد به پزشک اطلاع دهید.
  • اگر علائم تنفسی خفیف دارید ولی سابقه مسافرت به چین را ندارید، اصول اولیه بهداشت فردی را رعایت کنید بهداشت اساسی تنفس و دست را با دقت تمرین کرده و در صورت امکان در خانه بمانید.
ارسال سریع و مطمئن

تحویل فوری در شهر تهران

پشتیبانی مداوم

پاسخگویی پزشکان در اپلیکیشن سیناکر

خدمات پس از فروش

۷ روز ضمانت بازگشت کالا

در صورت خرید از فروشگاه آنلاین سیناکر

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x