آموزش استفاده از ترازو آنالیز بدن جامپر مدل JPD-200B

ترازوی آنالیز بدن به شما امکان بررسی وضعیت دقیق سلامتی را می‌دهد و می‌توانید از امکانات مختلف آن بهره‌مند شوید. البته توجه داشته باشید که هنگام استفاده از ترازو آنالیز بدن جامپر مدل JPD-200B باید از اپلیکیشن JUMPER Health برای اتصال استفاده کنید. (در حال حاضر اپلیکیشن سیناکر امکان اتصال به این دستگاه را ندارد.) در ادامه با ما برای دریافت آموزش استفاده از ترازوی آنالیز بدن و فاکتورهای اندازه گیری آن همراه شوید.

آشنایی کلی با نحوه کارکرد ترازوی آنالیز بدن جامپر

پس از قرار گرفتن بر روی ترازو آنالیز بدن هوشمند جامپر، اندازه‌گیری‌ها مستقیما به اپلیکیشن آن ارسال می‌شوند. در آنجا تصویر واضحی از پیشرفت سلامتی خود در طول زمان دریافت می‌کنید. این اطلاعات بسیار فراتر از اندازه گیری ساده وزن بدن شما است و بیش از 10 اندازه گیری مختلف از جمله توده عضلانی، آب بدن و سن متابولیک را نمایش می‌دهند.

این اطلاعات ارزشمند در مورد سلامتی بدن بر اساس فناوری تجزیه و تحلیل امپدانس بیوالکتریک (BIA) انجام می‌شوند و بسیار قابل اعتماد، دقیق و اثبات ‌شده هستند. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا به دقت ببینید در چه وضعیتی از سلامتی قرار دارید، چقدر چربی از دست داده‌اید و آیا افزایش عضله داشته‌اید یا خیر. بنابراین شما دقیقا می‌دانید که باید روی چه چیزی از بدن خود کار کنید و همچنین بتوانید یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی بر اساس آن تنظیم کنید.

نقش اپلیکیشن هوشمند در ترازوی آنالیز بدن چیست؟

ترازوهای هوشمند آنالیز بدن معمولا با اپلیکیشن (هم اندروید و هم اپل) ارائه می‌شوند. در واقع نتایج به دست آمده به طور خودکار به برنامه ارسال شده و پس از هر اندازه گیری ذخیره می‌شود. این به شما بینشی از روندها و نتایج را در طول زمان می‌دهد و بسیار قابل استفاده است؛ زیرا دیدن اینکه چگونه پیشرفت کرده‌اید بسیار انگیزه‌بخش است و شانس دستیابی به اهداف تعیین‌شده‌تان را بسیار افزایش می‌دهد.

همچنین یک راه ساده و سرگرم کننده برای پیگیری سلامتی است و به شما کمک می‌کند تا بر روی عملکرد خود تمرکز کنید. افزون بر این موارد قادر خواهید بود اطلاعات را با پزشک خود در میان بگذارید و از توصیه‌های مفید بهره‌مند شوید. برای این کار هم می‌توانید از سیناکر بدون مراجعه حضوری، اشتراک پزشک تهیه کنید.

در خصوص کارکرد اپلیکیشن هم باید بدانید هنگامی که به بلوتوث متصل می‌شوید، بلافاصله داده‌های اندازه گیری شده در برنامه ظاهر می‌شوند. البته نتایج را می‌توان به صورت دستی در بازه‌های زمانی مختلف مشاهده کرد تا به راحتی پیشرفت خود را پیگیری کنید. همچنین می‌توانید اهدافی را تعیین کنید و هنگامی که به آن‌ها رسیدید اعلان‌های خودکار دریافت نمایید.

ترازو آنالیز بدن هوشمند چه مواردی را اندازه می‌گیرد؟

قبل از اینکه با آموزش تصویری ترازوی آنالیز بدن جامپر آشنا شوید، باید بدانید که این دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و هر کدام مقیاس‌های جداگانه‌ای دارند. با این حال اکثر آن‌ها موارد زیر را به شما نشان می‌دهند:

چربی احشایی: چربی احشایی معمولا در داخل و اطراف ناحیه شکم وجود دارد و از آنجایی که در خارج از بدن قابل مشاهده نیست؛ فقط می‌توان آن را با آنالیز بدن بررسی کرد. (درست مانند چربی زیر جلدی) توجه داشته باشید که وجود بیش از حد این چربی می‌تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهد. پس بهتر است آن را اندازه بگیرید تا بدانید که در چه مرحله از سلامتی قرار دارید. برای خرید ترازوی دیجیتالی هوشمند هم می‌توانید از سیناکر استفاده کنید.

توده عضلانی: توده عضلانی وزن کل ماهیچه‌های بدن شما را نشان می‌دهد. هنگامی که توده عضلانی افزایش می‌یابد، سرعت سوزاندن انرژی نیز بالا می‌رود و در نهایت منجر به افزایش میزان متابولیسم پایه (BMR) خواهد شد. برخی دستگاه‌ها یک امتیاز به وضعیت یا کیفیت عضله می‌دهند که با توجه به عواملی مانند سن و سطح تمرین تغییر می‌کند.

آب بدن: این عدد مقدار مجموع مایع در بدن شما است که به صورت درصدی از وزن کل بیان می‌شود.

سن متابولیک: مقیاس هوشمند BMR بدن را با میانگین گروه سنی شما مقایسه می‌کند. به عنوان مثال اگر سن بدن شما بیشتر از سن شما باشد، باید کارهایی را برای سلامت بیشتر انجام دهید. برای مثال سعی کنید به طور منظم ورزش داشته باشید.

توده استخوانی: توده استخوانی شما ممکن است در طول سال‌ها تغییر کند. بنابراین حفظ استخوان‌های سالم با خوردن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش مناسب مهم است.

نرخ متابولیسم پایه (BMR): متابولیسم پایه یا سوخت و ساز بدن؛ حداقل مقدار انرژی یا کالری است که بدن ما در زمان استراحت برای عملکرد صحیح روزانه به آن نیاز دارد.

شاخص توده بدنی (BMI): bmi رابطه بین وزن و قد شما را نشان می‌دهد که محدوده سالم آن معمولا بین 19-18.5 تا 25 است.

در ادامه با آموزش استفاده از ترازوی آنالیز بدن هوشمند جامپر آشنا می‌شوید.

نحوه استفاده از ترازوی دیجیتال جامپر مدل JPD-200B

مرحله اول: دانلود نرم‌افزار jumper health

اولین مرحله از آموزش ترازوی بدن جامپر، دانلود اپلیکیشن موردنیاز است. شما برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از گوگل پلی یا اپل استور استفاده کنید که از لینک‌های زیر قابل انجام است:

دانلود از گوگل پلی
دانلود از اپ استور

مرحله دوم: ثبت نام در نرم‌افزار jumper health

 

مطابق تصویر بالا بعد از نصب اپلیکیشن گزینه register را بزنید و در صفحه باز شده ایمیل خود را وارد کنید. سپس مراحل ثبت نام را تا آخر پیش بروید.

 

پس از ثبت نام و ورود به اپلیکیشن باید گزینه وزن (weight) را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که قبل از ورود به صفحه وزن، باید دسترسی‌های بلوتوث و مکان‌نما را برای اپلیکیشن فعال کنید تا بتواند امکان اتصال به دستگاه را داشته باشد. سپس در این صفحه بعد از نمایش گزینه connected بر روی ترازو بایستید تا عملیات وزن کشی و آنالیز بدن آغاز شود.

پس از ثبت نام و ورود به نرم‌افزار گزینه وزن (weight) را انتخاب کنید.
توجه: قبل از ورود به صفحه وزن دسترسی‌های بلوتوث و مکان‌نما را برای نرم‌افزار فعال کنید تا نرم افزار امکان اتصال به دستگاه را داشته باشد.
در صفحه وزن بعد از نمایش گزینه connected بر روی ترازو بایستید تا عملیات وزن کشی و آنالیز بدن آغاز شود.

به خاطر داشته باشید که آنالیز بدن 30 ثانیه زمان می‌برد و در پایان آن عملیات نتایج شاخص‌ها بر روی اپلیکیشن به شما نمایش داده می‌شود. 

نکات قابل توجه هنگام استفاده از ترازوی دیجیتال آنالیز بدن جامپر مدل JPD-200B

در زیر با نکاتی که باید هنگام استفاده از ترازوی آنالیز بدن به خاطر داشته باشید آشنا می‌شوید:

  1. در صورت نمایش خطا (error 1) بر روی ترازو از روی آن پایین بیایید. سپس اتصال اپلیکیشن به ترازو را چک کنید و مجدد با پای برهنه بر روی آن بروید تا وزن گیری و آنالیز بدن انجام شود. (نمایش خطا نشانگر مشکل در آنالیز بدن است.)
  2. برای اندازه‌گیری دقیق وزن، ترازو را همیشه بر روی سطح صاف و محکم مانند سرامیک، پارکت یا سنگ قرار دهید و از گذاشتن ترازو بر روی موکت یا فرش خودداری کنید.
  3. بهتر است هرگز با پای خیس روی ترازو نروید تا نتایجی دقیق داشته باشید.
  4. هنگامی که روی ترازو ایستاده‌اید، باید ثابت بمانید و تا حدودا 30 ثانیه تکان نخورید.

در نهایت شما می‌توانید برای خرید ترازوی هوشمند آنالیز بدن جامپر مدل JPD-200B با بهترین قیمت به صورت آنلاین به فروشگاه اینترنتی سیناکر مراجعه کنید. و از راهنمایی‌های لازم بهره‌مند شوید. اپلیکیشن سیناکر نیز به شما کمک می‌کند تا اندازه گیری‌های دریافتی را به راحتی با متخصصان به اشتراک بگذارید و توصیه‌های درمانی را دریافت کنید.